Martın 28-də Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin əməkdaşları öz peşə bayramlarını, təhlükəsizlik orqanlarının yaranmasının 86-cı ildönümünü qeyd edəcəklər. Bu ərəfədə ictimaiyyətlə əlaqələrin səmərəliliyinin artırılması və milli təhlükəsizlik orqanları barədə cəmiyyətin daha dolğun məlumatlandırılması məqsədi ilə Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin "www.mns.gov.az" ünvanında rəsmi Internet səhifəsi yaradılmışdır.
Nazirliyin internet səhifəsi müvafiq sahələr üzrə kataloqlar, faydalı informasiya resursları və linklərlə təmin olunmuşdur. Saytda Azərbaycanın təhlükəsizlik orqanlarının təşəkkül tarixi və onun fəaliyyətinin müxtəlif istiqamətlərinə, həmçinin ayrı-ayrı dövrlərdə təhlükəsizlik orqanlarına rəhbərlik etmiş şəxslərə dair avtobioqrafik məlumatlar, xüsusi xidmət orqanının fəaliyyətinin əsasını təşkil edən qanunvericilik bazası, beynəlxalq terrorçuluq və mütəşəkkil cinayətkarlığın müxtəlif təzahürləri ilə mübarizə istiqamətində atılan addımlar, bu sahədə beynəlxalq əməkdaşlıq, Vətənimizin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə Milli Təhlükəsizlik Nazirliyi əməkdaşlarının göstərdiyi fədakarlıqlar, Ermənistan-Azərbaycan, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin tarixi, hüquqi aspektləri, nəticələri və müasir dövrdə münaqişənin nizamlanması yolunda aparılan siyasi xətt, Ermənistanın ölkəmizə qarşı həyata keçirdiyi dövlət terrorizmi siyasəti və erməni terrorizminin əsil mahiyyəti tutarlı dəlillərlə geniş işıqlandırılır. İctimaiyyətlə əlaqələr, kitabxana, MTN-in Akademiyası, muzey, fotoalbom bölmələrində istifadəçilər onları maraqlandıran məlumatlarla tanış olmaq imkanına malik olacaqlar. Bundan başqa, MTN-in rəsmi saytında ictimaiyyətlə əlaqələrin çevikliyinin təmin edilməsi üçün xüsusi əlaqə ünvanları da nəzərdə tutulmuşdur.
Cari il martın 28-dən etibarən Milli Təhlükəsizlik Nazirliyinin rəsmi internet səhifəsinin istifadəçiləri nazirliyin fəaliyyəti barədə ilk mənbədən obyektiv və qərəzsiz informasiya əldə etmək imkanına malik olacaqlar.

On March 28, employees of the Ministry of National Security will mark their professional holiday, 86th anniversary of establishment of security bodies. Before this date, with a view of increase of the efficiency of public relations and more full informing of the society on bodies of national security, there has been created official website of the Ministry of National Security - www.mns.gov.az.
The Internet-site of the Ministry is provided with catalogues on the corresponding areas, useful information resources and links. On the site with use of arguments is widely covered the history of establishment of the security bodies of Azerbaijan and the autobiographical data concerning various directions of their activity, and also the persons supervised the security bodies, the legislative base making ground for activity of bodies of special service, the steps undertaken in the field of combat against international terrorism and various manifestations of the organized crime, the international cooperation in this sphere, the selflessness shown by employees of the Ministry of National Security in fights for independence and territorial integrity of Azerbaijan, its history, legal aspects, consequences of the Armenia-Azerbaijan, Nagorno-Karabakh conflict and the political line pursued at the present stage on the way of settlement of the conflict, essence of the policy carried out by Armenia against our country and the Armenian state terrorism. Users can familiarize with the information interesting them in the following sections: public relations, library, Academy of MNS, a museum, a picture album. Besides, for maintenance of efficiency of public relations on official site of MNS, are stipulated special addresses of contacts.
Since March 28, of this year users of the official website of the Ministry of National Security can receive the objective and unbiased information on activity of the Ministry from the primary source.